MKS Newport M-SST-46-12 Hybrid Damped 4'x6'x12" SmartTable HD with Overhead Shelf, ST-300 Controller and S-2000 set of 4 support legs- BRAND NEW UNUSED
Description
  • Working Surface: 4.8 mm thick 400-series ferromagnetic stainless steel.
  • Surface Flatness: ±0.1 mm over a 600 mm square area.
  • Mounting Pattern: M6 threaded holes on a 25 mm grid with 12.5 mm borders.
  • Hole Sealing: Individually sealed with easy-clean, non-corrosive polymer conical cups (19 mm deep) to prevent liquids from reaching the core.
  • Core Design: Vertically bonded trussed honeycomb closed-cell construction.
  • M-SST-46-12: A standalone metric tabletop 4' x 6' x 12" (1200 x 1800 x 305 mm) that includes active dampers
  • ST-300 SMART controller
  • Set of 4 23.5" high S-2000 active leveling support